Kalendár akcií

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Modernizácia v poistkovom programe Varius

varius.png Ako ste určite zaznamenali už v predchádzajúcich vydaniach Spravodaja OEZ, optimalizujeme produktové portfólio v skupine poistkových systémov Varius. Teraz sa zmeny dotýkajú ako samotných valcových poistkových vložiek, tak najmä ich odpínačov a odpojovačov.

Valcové poistkové vložky

valcove_pojistkove_vlozky.jpg

Od jesene 2012 budeme zákazníkom ponúkať nové typy valcových poistkových vložiek PVA10, ktoré nahradia skôr používané poistkové vložky PV10. Jedná sa o postupné inovovanie a nahradzovanie pôvodných poistkových vložiek. Parametre nových poistkových vložiek sú zhodné s skôr používanými typmi.

Typy valcových poistkových vložiek

Odpínače a odpojovače valcových poistkových vložiek

Uplne zasadnú novinku predstavujú nové odpínače a odpojovače válcových poistkových vložiek. Dôvodom pre ich uvedenie je modernizacia skor vyrábaných prístrojov vratane zavedenia nových výrobných technologií a materiálov.

Nové odpínače a odpojovače sú rozdelené do troch skupin podľa použitia a zaťaženia:

  1. OPVA - odpínače válcových výkonových poistkových vložiek.
  2. OPVP - odpínače válcových poistkových vložiek pre ištiče polovodič.
  3. OPVF - odpojovače válcových pojistkových vložek, DC použití.

Na prvný pohľad je možné tieto prístroje rozlišiť podľa farby veka poistkového prístroja. Pre štandardné použitie s výkonovými poistkovými vložkami odpovedá farba veka farbe teľa prístroja (svetlo šedá). U prístrojov pre použitie válcových poistkových vložiek pre istenie polovodičov a odpojovačov pre DC použitie je farba veka tmavó šedá.

Svetelná signalizácia stavu poistkových vložiek

Novinkou u všetkých veľkostí odpínačov výkonových válcových vložiek sú prevedenia so sveteľnou signalizaciou stavu poistkových vložiek ako súčásť prístroja s označením OPVA…-S. Každá fáza má samostatnú LED diodu, ktorá v prípade pretavenia poistkovej vložky svieti na červeno a obsluha už na prvný pohľad vidí stav poistkovej vložky.

 Varius_1.JPG

 Varius_2.JPG

Typy odpínačov a odpojovačov válcových poistkových vložiek

 

Typové označenie
Prevodné tabuľky
Technické parametre

Typové označenie

Dôraz bol kladený na jednoduché a medzi zákazníkmi už známe a zažité typové označenie. Z tohto dôvodu sme zvolili následujúce označenie:

OPVA10_3_S.jpg

Príslušenstvo

Do odpínačov valcových poistkových vložiek OPVA a OPVP môžete použiť rovnaké príslušenstvo, ktoré ste používali aj pre pôvodné prevedenie. Pripojovacie nástavce, pripojovací blok a adaptéry na pripojnice s roztečov 60 mm. Prístroje je možné prepojovať pomocou poistkových líšt, ktoré sú pre všetky veľkosti poistkových odpínačov rovnaké - typ S (kolíkové).