Kalendár akcií

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Nová generácia oceľoplastových rozvodnicových skríň RZA

Nové rozvodnice Distri - RZA V súčasnej dobe prinášame na trh novú generáciu oceľoplastových rozvodnicových skríň RZA, ktoré vyplnia pomyseľnú medzeru v sortimente medzi súčasnými plastovými rozvodnicovými skriňami RZG, RNG, RZV a oceľoplechovými RZB, RNB. Zároveň nahradia pôvodné oceľoplastové skrine, ktoré boli taktiež predávané s typom RZA.

Už desiatky rokov predstavuje OEZ spoľahlivú voľbu pri výbere modulárnych prístrojov Minia, teda istiacích, ochranných či ovládacích prístrojov pre bytové, domové alebo podobné inštalácie. Rozvodnicové skrine DistriTon pre ne vytvárajú vhodnú základňu pre výrobu osadených rozvodníc.

Jedinečné vlastnosti

Nové rozvodnicové skrine RZA nielenže plne nahradia pôvodné RZA, ale svojimi vlastnosťami a úplne novými konstrukčnými prvkami posúvajú komfort pri osadzovaní rozvodníc o úroveň vyššie. 

Dostatok miesta pre vodiče

Rada rozvodnicových skríň RZA sa skládá z 4 veľkostí, a to z jednej, dvoch, troch a štyroch rád. Na každý z radov je možno umiestniť až 14 modulov vedľa sebe. Najväčšia veľkosť, teda 4radová, pojme až 56 modulov. V plne osadenej modulárnymi prístrojmi ešte ponúka dostatok miesta pre vstupné a výstupné vodiče.

Medzi hlavné výhody patrí

Nadštandardný priestor

Vo vnútri skrine výrobcovia rozvodníc nájdu nadstandardné miesto pre pripojovanie PE a N vodičov do svorkových blokov, a to i v prípade, že je použitá prepojovacia lišta v horných svorkách modulárnych prístrojov.

Vedenie vodičov na výšku základne uľahčuje dostatočný priestor po bokoch skrine vybavených záchytnými zarážkami.

Zväčšené rozpätie jednotlivých radov o 10 mm, takže 135 mm, ponúka jednoduchšie zapojenie vodičov do svoriek modulárnych prístrojov.

Elegantný dizajn

Zákazníkmi obľúbený čelný dizajn z pôvodných RZA je zachovaný i pri nových skriniach. Plechový rám a dvere vystupujú zo steny po inštalácii iba 7 mm a sú úplne ploché. Uzatvárací systém je zapustený a prekrytý páčkou, ktorá slúží k odblokovaniu dverí a zároveň ako madlo k ich otvoreniu.

Pod touto páčkou je tiež umiestnený zámok (príslušenstvo).

Komfortná výbava

Rozvodnicové srine RZA sú kompletne vybavené pre montáž modulárnych prístrojov a ich inštalácia je v základnom balení. Skrine sú zložené z niekoľkých dielov, ktoré je možné veľmi ľahkým spôsobom oddeliť od seba. Tým napr. výrobca rozvodníc oddelí samostatnú základňu a odovzdá ju na stavbu k osadeniu. Ostatné diely môžu byť uložené v papierovej krabici a zostanú čisté. 

Základné balenie RZA obsahuje nie len  komponenty skrine, ako sú základňa, odnímateľný rám s „U“ lištami, čelný kryt, rám s dverami, ale tiež hlavné PE a N svorkovnicové bloky, prídavný svorkovnicový blok pre pripojenie N vodičov za chráničom a záslepkou. Ďalej montážne úchyty na stenu, dve vodováhy (prednú a zadnú) pre zjednodušenie inštalácie základne do steny a výstuhu, ktorá zabráni prehnutiu základne pri jej zamurovaní pomocou montážnej peny. 

Pohodlná montáž

Ako naznačuje základná výbava, rozvodnicové skrine RZA i montáž je podriadená komfortu:

  • zadná vodováha uľahčí zakreslenie niky na stenu 
  • predná vodováha a montážne úchyty upevnenie základne v nice 
  • výstuha nedovolí stiahnutiu strán základne pri jej utesnení montážnou penou v nice a následne i ochrane pred stavebnými nečistotami 
  • na sádrokartónové priečky ide RZA upevniť pomocou jednoduchých montážných úchytov do dutých stien

Odnímateľný a samonosný rám s U lištami je navrhnutý pre osadenie základne dvomi spôsobmi:

  • ako celistvý rám osadený modulárnými prístrojmi Minia s jednotlivými prepojenými radami
  • z rámu je možno vytiahnuť jednotlivé U lišty a osadiť ich samostatne   

Nové rozvodnicové skrine RZA sú už v predaji. Informujte sa u svojho predajcu.

Na stiahnutie

Príručka Rozvodnicové skrine RZA (10MB)

Katalogový list Oceľoplastové rozvodnicové skrine RZA

Video

http://youtu.be/TD_wRQdlRZs