Kalendár akcií

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Oceľoplechové rozvodnicové skrine RZB

oez.png Nároky na priestor sa v rozvodnicových skriniach zvyšujú. Preto sú oceľoplechové rozvodnicové skrine RZB tou najlepšou voľbou do rodinných domov.

Oceľoplechové rozvodnicové skrine RZB

Jedným s parametrom v ktorom skrine vynikajú, je výnimočne velký priestor vo vnútri skrine pre prístroje a uloženie káblov. Ďalšia výhoda  rozvodnicových skríň RZB je napr. v oblasti pripojenia PE a N vodičov do svorkových blokov. Každý elektrikár iste ocenní vysoký komfort pri práci s rozvodnicovými skriňami RZB.

V ponuke oceľoplechových rozvodnicových skríň RZB najdete dve varianty – zapustené (RZB-Z-...) a nástenné (RZB-N-...). Dalším kritériom pre výber skrine je maximálny počet modulov v skrini (72–198), počet radov (3-6) a maximálny počet modulov v jednom rade (24 alebo 33). Príklad typového označenia: RZB-Z-3S72 -> zapustené, 3radové prevedenie pre max. počet 72 modulov.

 

Nadštandardný priestor

Výnimočný priestor pod „U“ lištami vo svojej kategorií

Rozvodnicové skrine RZB ponúkajú najviac miesta vo svojej kategorií pod „U“ lištami. Mezi „U“ lištou a zadnou stenou rozvodnicovej skrine sa nachádza 50 mm priestoru pre vedenie vodičov.

Komfortný priestor medzi radmi

Komfortný priestor nájdetetiež medzi řadami prístrpjov – rozteč „U“ lišty 150 mm. Tento priestor oceníte najmä pri použití prepojovacích líšt v kombinácií s pripojovaním vývodných vodičov.

Variabilný priestor pri svorkovniciach

Pre zvýšenie komfortu pri zapojení PE a N vodičov je možné umiestniť lištu s N svorkovnicami v 3 pozíciach podľa preferencií elektrikára alebo odpojiť N svorkovnice a najskôr pripojiť PE vodiče a po spätnej montáži N svorkovníc pripojiť N vodiče.

Veľký priestor po bokoch skrine

Pre pohodlné vedenie vodičov vo zväzkoch svazcích po bokoch skrine i pri osadení maximálneho počtu prístrojov v rade.

 

Veľký počet svoriek v štandardnom balení

V každé rozvodnicové skrini sú v základnom balení svorkové bloky s dostatočným počtom miest pre pripojenie PE vodičov a N vodičov, ktoré je možné až zdvojnásobiť pomocou ponúkaného príslušenstva. Ďalej sú štandardne v každom balení minimálne tri kusy svorkových blokov N pre chránič.

 

Vymyslené pre elektrikara

Dve možnosti pripojovania prístrojov

Skrine RZB ponúkajú viacej možností, ako pripojovať prístroje. Pokiaľ nechceme pripojovať priamo v skrini, máme možnosť vybrať rám s „U“ lištami zo skrine a prístroje pripojiť mimo základňu, potom celý rám vložiť do skrine a pripojiť prístroje. Naviac je možné odskrutkovať 1. rad prístrojov s „U“ lištou z rámu pre pohodlné pripojenie PE a N vodičov.

Variabilita montáže

Svorkové bloky PE a N je možné umiestniť hore alebo dole v závislosti na zvyku elektrikára a smer prívodu. Rám je vybavený úchytmi, pomocou ktorých je možné korigovať hĺbkové nerovnosti.

 

Rozvodnicové skrine RZB sú zaradené v konfigurátore DBO, v ktorom ako pôvodný výrobca poskytujeme výsledky skúšok podľa STN EN 61439-3 (DBO). Informácie ku konfigurátoru DBO nájdete na našich webových stránkach http://www.oez.sk/sluzby/rozvodnice-dbo.

                                                             

Kompletná ponuka rozvodnicových skríň RZB najdete v katalógu Rozvodnicové a rozvádzačové skrine Distri.

Webové stránky RZB

http://www.oez.cz/produkty/rzb-velkoobsahove-rozvodnice-ip30

 

Odkaz na katalogové listy RZB

http://www.oez.cz/uploads/oez/files/ks/rzb-di02-2017_cz_sk.pdf