Kalendár akcií

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

OEZ 4.0. Čo prináša štvrtá fáza priemyslovej revolúcie?

oez.png Za termínom Priemysel 4.0 sa skrýva súčasný trend digitalizácie automatizácie výroby.  Ako sa štvrtá fáza priemyslovej revolúcie prejavuje v OEZ?

Naša firma bude na trhu takmer 80 rokov. Behom tejto doby sa udialo  toho veľa. Prešli sme cestu z prostého výrobcu poistiek a ističov k nadnárodnému dodávateľovi prístrojov, zariadení a služieb v oblasti nízkeho napätia. Vďaka spojeniu so Siemens patrí areál OEZ Letohrad k najmodernejším výrobným závodom v Česku, čo umožňuje postupné zavedenie prvkov Priemyslu 4.0 do praxe.

Áno, Priemysel 4.0, to je pojem, s ktorým sa stretávame stále častejšie i u nás v OEZ.

Všetky výrobné činnosti – zadania, riadenie, priebeh, kontrola, merianie a výsledky, tok materiálov atď. – sú prepojené počítačovou sieťou. Pracovné operácie spravidla začínajú naskenovaním čiarového kódu produktu. Jedinečná informácia uložená v kóde presne určuje každú operáciu s výrobkom – aké nástroje budú použité, o aké diely budú doplnené  ako prebehla kontrola a atď. Všetko sa ukládá do centrálnej databázy, ktorá je potom kľúčovým zdrojom informacií pri daľšom zdokonalovaní celého procesu či v prípade riešení reklamácii.

Tento systém nám umožňuje vyrábať sériovo na jednej linke rôzne prevedenia produktov či dokonca rôzne produkty, presne podľa požiadavkov zákazníkov. Výsledkom je plnenie tažkých požiadaviek na bezpečnosť, kvalitu a užívateľký komfort.

Do kategórie Priemyslu 4.0 môžeme v Letohrade napríklad zahrnúť výrobu vzduchových ističov Arion.

Naše krátké video Vám ukáže technologický pokrok v OEZ.