Kalendár akcií

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Poznáte najväčšie výhody rozvodnicových skríň RZA?

oez.png Skupina DistriTon z produktového radu Distri je určená na osadenie modulárnymi prístrojmi. Jej doménou je veľký počet svoriek pre pripojenie N a PE vodičov v štandarde, nadštandardný priestor pre vedenie vodičov a variabilita montáže. Ďalšou výhodou sú vysoké hodnoty stratového výkonu, ktoré sú skrine schopné rozptýliť. Dnes si predstavíme veľmi ob ľúbenú rozvodnicovú skriňu RZA.

Oceľoplastové rozvodnice RZA

Ocelopľastové rozvodnicové skrine RZA sú určené pre zamurovanie, alebo pre použitie v dutých stenách. Pre použitie RZA v dutých stenách nájdete v ponuke verziu RZA-...-H, ktorá je vybavená úchytmi a plastovou základňou skúšanou horúcou slučkou 850 °C. Ďalej je v ponuke dátová skriňa RZA-...-IT2 vychádzajúca z trojradovej štandardnej skrine, ktorá obsahuje „U“ lištu a dva prístrojové panely pre prvky IT.

   

V ponuke štandardných rozvodnicových skríň RZA nájdete 4 veľkosti od 14 do 56 modulov. Každý rad je možné osadiť až 14 modulmi. Skrine RZA ponúkajú výnimočne veľký priestor medzi svorkovými blokmi a prvým radom prístrojov pre pripojenie PE a N vodičov. V prípade prívodu zo spodu je možné základňu rozvodnicovej skrine vrátane svorkových blokov otočiť. Tým sa uľahčí práca s vodičmi PE a N, ktoré nebude nutné preťahovať cez celú rozvodnicu, pretože budete mať tento výnimočný priestor pri svorkových blokoch pod spodným radom prístrojov.

Pod „U“ lištami je priestor 10 mm, čo je pri celkovej hĺbke 95 mm veľmi dobrá hodnota.

Veľký priestor nájdete i medzi radmi prístrojov, konkrétne 135 mm. Tento priestor oceníte vo chvíli, keď sa Vám bude pohodlne predrôtovávať prístroje, alebo použijete prepojovacie lišty k prepojeniu prístrojov. V tomto prípade Vám ešte ostane dostatok priestoru pre privedenie vodiča do svorky.

 Obr. 6: RZA 

V skrini je už v štandarde veľký počet miest pre pripojenie PE a N vodičov. Ďalšiu výhodu ocenia elektrikári pri použití prúdových chráničov. Svorkové bloky pre N vodiče za chránič (PD-RA-SB5N) je možné pripevniť do drážok nachádzajúcich sa po bokoch plastovej základne. Toto riešenie šetrí priestor na „U“ lište a pomôže udržať prehľad medzi vodičmi v rozvodnici. Ku skriniam RZA sa ponúkajú i ďalšie príslušenstvá, ako sú svorkové bloky pre rozšírenie počtu miest pre PE a N vodiče, montážna sada na spojenie dvoch rozvodnicových skríň vedľa seba a zámok dverí.

 

Obr. 7: 2 možnosti pripojovania prístrojov 

a) - pripojenie všetkých prístrojov mimo základňu / vloženie rámu s prístrojmi do základne
b) - pripojenie prístrojov v jednotlivých radoch mimo základne / postupné vkladanie pripojených radov prístrojov do základne / nie je nutné podvliekať vodiče pod niekoľkými lištami naraz.

Obr. 8: variabilita umiestnenia svorkových blokov

- svorkové bloky PE, N je možné umiestniť hore i dole / svorkový blok N pre chránič je možné umiestniť až na 10 miestach po bokoch základne / odnímateľný čelný rám s dverami / hĺbková korekcia zlého zamurovania až 17 mm.

 

Rozvodnicové skrine RZA sú zaradené v DBO konfigurátore, v ktorom ako pôvodný výrobca poskytujeme výsledky skúšok podľa STN EN 61439-3 (DBO). Informácie k DBO konfigurátoru nájdete na našich webových stránkach http://www.oez.sk/sluzby/rozvodnice-dbo.

 

 

Kompletnú ponuku rozvodnicových skríň RZA nájdete v katalógu Rozvodnicové a rozvádzačové skrine Distri.

Webové stránky RZA

http://www.oez.sk/produkty/rza

Odkaz na katalógové listy RZA

http://www.oez.sk/uploads/oez/files/ks/rza_cz_sk.pdf