Príbeh nového Modeionu

oez.png Vymýšľame, vyvíjame, vyrábame. Takmer 80 rokov sme jedným z najväčších výrobcov ističov, poistiek a iných elektroinštalačných zariadení v Česku a na Slovensku. S produktom 3VA sme našu prácu opäť posunuli o krok dopredu a vyrobili tak moderný istič, ktorý plne odpovedá súčasným trendom a požiadavkám našich zákazníkov. Prečítajte si príbeh o Novom Modeione.

Začínali sme takmer pred 80 rokmi ako malá rodinná firma s niekoľkými desiatkami pracovníkov. Teraz patríme medzi najväčších zamestnávateľov v podorlickom regióne. Aby sme uspeli, vieme, že sa musíme spoľahnúť jeden na druhého. Tak to bolo na počiatku v roku 1941 pri firme Wagner a spol., a tak je tomu i teraz v roku 2020.

V súčasnosti predstavujeme významné kompetenčné centrum pre výrobu a vývoj vzduchových a kompaktných ističov a poistkových systémov materskej spoločnosti Siemens.

 

 
 

 

Osemdesiat rokov výroby – to je tiež 80 rokov skúseností, vedomostí, vývoja a predovšetkým 80 rokov poctivej práce. Už naši predchodcovia vsadili na inovácie, kvalitu a spoľahlivosť. Boli úspešní, pretože dokázali vidieť dopredu. My sa snažíme o to isté a k tradičným hodnotám dnes pridávame i bezpečnosť a ochranu životného prostredia.

 

Tri písmena OEZ - Orlické elektrotechnické závody – sa v názve firmy objavujú prvýkrát v roku 1952. Keď sme v roku 1957 predstavili prvé deionové ističe typu J2MR a J2RU, ešte sme netušili, že sa z nich stanú jedny z najzásadnejších produktov OEZ. Nasledovali „deiony“ radu J2UX, potom BA. Každý nový produkt bol vždy o trochu dokonalejší než ten predchádzajúci. Vo vývoji sme aplikovali vyspelejšie technológie a nevšedné myšlienky. Na prelome milénia sme predstavili prelomové kompaktné ističe BC, BD, BH a BL, ktoré poznáme pod názvom Modeion dodnes.

A práve dnes sa posúvame zasa o krok ďalej. Modeion sa mení na 3VA.

 

Nový rad kompaktných ističov 3VA kombinuje najmodernejšie technológie Siemens so zručnosťami letohradských vývojových pracovníkov a s nezmazateľnou stopou pôvodného radu. A čo viac? Je inšpirovaný potrebami našich zákazníkov.

Sofistikovaný systém istiacích prvkov ponúka riešenie pre rôzne typy aplikácií v priemysle a energetike. Produkty 3VA sa vyznačujú širokou škálou príslušenstva a ich variabilitou. Ide predovšetkým o veľké spektrum pripojovacích sád pre väčšinu možných inštalácií, univerzálnosť vnútorného príslušenstva pre všetky veľkosti do 1 000 A, konfigurovateľnosť a takmer neobmedzené možnosti rozširujúcich funkcií.

 

Kompaktné ističe radu 3VA sú naviac rozšírené o nové kľúčové funkcie:

 

  • schopnosť dátovej komunikácie
  • integrovanú funkciu merania
  • rýchla a jednoduchá náhrada skôr vyrábaných prístrojov pomocou špeciálnych sád

 

Oceníte tiež výrazné zvýšenie bezpečnosti osôb a majetku, a to vďaka kombinácii ističa s chráničovým modulom. Samozrejmosťou je plná selektivita, ktorá zaisťuje spoľahlivú prevádzku. Pridanou hodnotou produktov je kompletná technická a softvérová podpora, servis, výroba a vývoj v Letohrade, pričom najväčší dôraz kladieme najmä na dostupnosť, bezpečnosť a ochranu inštalácie.

 

Minimalizujte svoje úsilie – od plánovania cez inštalácie až po každodennú bezpečnú prevádzku. Zaručíme Vám to, že správne riešenie budete mať vždy po ruke. Do nového radu kompaktných ističov 3VA sme vložili to najlepšie, čo sme sa za 80 rokov pôsobenia na elektrotechnickom trhu naučili.