Kalendár akcií

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Vzduchové ističe Arion – istota z Letohradu

oez.png Vzduchové ističe Arion sú v portfóliu produktov OEZ od roku 2000. Sú to nástupcovia vzduchových ističov AR a ARV, ktoré naša spoločnosť dodávala na trh viace ako 30 rokov. 

 Od roku 2010 sa ističe Arion vyrábajú priamo v závode v Letohrade.

 Aké sú ich prevedenia?

Dodávajú sa v 3 alebo 4pólových verziách s prúdovým rozsahom do 6 300 A. Na základe prúdového rozsahu sú ďalej rozdelené do troch veľkostí: najmenšia veľkosť I má prúdový rozsah do 2 000 A, stredná veľkosť II až do 4 000 A a najväčšia veľkosť III až do 6 300 A. 

Všetky veľkosti môžu mať pevné alebo výsuvné prevedenie. Ističe môžu byť použité v obvodoch so skratovými prúdmi do 150 kA a za určitých podmienok môžu byť používané až do 1 150 V AC. 

Charakteristiky nadprúdových spúští sú určené pre množstvo aplikácií. Môžete si vybrať z 5 typov nadprúdových spúští, ktoré sa odlišujú použitím – od najjednoduchších aplikácií (napr. ochrana vedenia alebo motorov) až po veľmi zložité systémy so selektívnou ochranou. Najvyššia verzia nadprúdových spúšti má displej, ktorý zobrazuje nastavenie ističov a stav obvodu. Všetky nadprúdové spúšte majú možnosť regulácie menovitého prúdu od 0 do 60 %.

 arion

foto: archív OEZ 

 V čom spočívajú výhody ističov Arion?

Výhodou ističov Arion je ich dlhá životnosť. Ističe sú navrhnuté tak, aby vydržali, v závislosti na ich verzii, až 22 000 cyklov s maximálnym zaťažením. 

Ďalšou výhodou je široká ponuka príslušenstva. Je možné použiť pomocné spúšte pre vypínanie samostatných zariadení, zapínacie spúšte pre zapínanie na diaľku, motorový pohon pre automatické ovládanie záťaže, mechanické blokovanie až troch ističov, riadenie cez datovú komunikáciu atď.

Ističe Arion zaznamenávajú rôzne veličiny, ako napr. prúd, napätie, výkon, energia, účinník, frekvencie alebo harmonickosť. Tieto veličiny sú zobrazované priamo na displeji nadprúdovej spúšti alebo sú prenášané do riadiaceho systému prostredníctvom dátovej komunikácie.

  arion-vyroba

foto: archív OEZ 

 Ako sa ističe Arion vyrábajú?

Ističe Arion sa vyrábajú iba na zákazku. Viacmenej vďaka flexibilnej výrobe u nás v Letohrade sme schopní ich doručiť zákazníkovi vo veľmi krátkej dobe. Kvalita, cena a rýchlosť sú to hlavné, čo zákazník ocení pri zadaní zákazky. Cieľom je, aby výrobky u zákazníka zaisťovali funkcie, pre ktoré boli vyrobené – a to rýchlo a bez chýb.

 Po celom svete

Výrobky od nás z Letohradu plní svoju ochrannú funkciu na Filipínach, v Singapure, Thajsku, Ománu, Spojených arabských emirátoch, Juhoafrickej republike, Brazílii, Chile, Peru, Mexiku, USA, Rusku a ďalších desiatkach zemi sveta, včetne celej Európy.

 Samozrejmosťou je prehľadný katalóg, podrobné pokyny k použitiu a konfigurátor, ktorý pomôže pri konfigurácii a nacenení ističa.

  Arion