Kalendár akcií

október 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Novinky

Novinky v modulárnych prístrojoch Minia

minia.png Technologický vývoj sa už neuberá míľovými krokmi ako skôr, ale za použitie tryskových motorov trhá všetky rýchlostné rekordy. Doba, keď bol rozvádzač inštalovaný v priebehu stavby objektu vydržal po niekoľko rokov bez zmeny, sú dávno preč. Nové technológie  ventilácií, systémov na výrobu energie a podobne vyžadujú od modulárnych prístrojov čím ďalej častejší vyšší výkon, viac inteligencie, väčšiu univerzálnosť apod.

 

Aktualizácia katalógu Arion

arion.png Od posledného vydania katalógu ističov Arion v roku 2012 sa udial v tomto sortimente rad väčších či menších zmien.

 

Impulzné pamäťové relé MIG, MIR

minia.png Nebaví vás premýšľať nad zapojením schodiskových a krížových vypínačov pre ovládanie osvetlenia? Rozčuľuje vás, keď klapky vypínačov sú v rovnakej polohe? Viete, že ide osvetlenie spínať i pomocou tlačidiel? Ako na to, vám odpovie nasledujúci článok.

 

Univerzálne časové relé MCR

minia.png Rozvoj techniky zvyšuje nároky na spínanie elektrických obvodov. Toto som si overil i pri nedávnej návšteve kolotočov v okamžiku, keď som posadil dieťa  na kolotoč.„Kolotočár“ zapol tlačidlo, ktorým uviedol kolotoč do pohybu, prešiel medzi deťmi a ďalšie dianie pozoroval z vonkajšej strany kolotoča. Premýšľal som, ako kolotoč vypne, keď je ovládanie „vo vnútri“ roztočenej atrakcie… K môjmu prekvapeniu začal kolotoč po určitej dobe sám od seba zastavovať. Došlo mi, že ide o inteligentné spínanie. Časové relé (mimochodom značky OEZ) vyplo v nastavenom čase kolotoč automaticky.

 

CVAK!!!?

minia.png Zobudil Vás niekedy v noci pocit, že ste počuli nejakú ranu? Alebo ste hľadali v rozvádzači čmeliaka, ktorý neznesiteľne bzučí? Môžu to byť výsledky nesprávne zvoleného spínacieho prvku. Tento článok Vám ponúkne možnosti nápravy.

 

Databáza OEZ produktov podľa štandardov ETIM

oez.png Nielen pre prevádzkovateľov internetového obchodu je určená databáza našich výrobkov vo formáte BMEcat 2.1 pre systémy pracujúce na báze štandardov ETIM. Teraz sú data k dispozícii pre verzie ETIM 4.0, ETIM 5.0 a ETIM 6.0.

 

OEZ – všetko pre domovú inštaláciu

minia.png Aktuálne prinášame pre všetkých elektrikárov veľké množstvo užitočných inovácií a noviniek v oblasti modulárnych prístrojov Minia a rozvodnicových skríň DistriTon.