Jubilejný 100.000 vzduchový istič opustil OEZ

oez.png V piatok 5. oktobra opustilo firmu OEZ už 100 tisíci prevedenie vzduchového ističa. Z Letohradu smerujú tieto prístroje pod označeným „Sentron“ a „Arion“ do predajnej siete po celom svete. Jubilejné prevedenie obdrží zákazník Siemens v chilskóm Santiagu.

Co prístroj, to originál

Produkcia vzduchových ističov je špecifická v tom, že sa nevyrába na sklad, ale len na základe presne konfigurovanej objednávky. Ide o sofistikované prístroje a tomu taktiež zodpovedá vysoká technologická úroveň a organizacia výroby. Technické riešenie vzduchových ističov umožňuje vyrobit až 1024 rôzne nakonfigurovaných typov prístrojov. 

V Letohrade sa výrobe vzduchových ističov venuje v prevážne dvochsmennej prevadzke na 150 pracovníkov. Z dvoch tretin sa jedná o montážne profesie, tretinu tvoria pracovníci riadenia výroby, kvality, controllingu, logistiky, apod.

Prístroje expedujeme ihneď a priamo zákazníkom. Po Europe sú obyčajne distribuované kamionmi, do vzdialenejších destinacií mierí buď z letiska v Norimberku alebo z prístavu v Hamburgu,“ vysvetluje vedoúci výroby vzduchových ističov Jan Keprt. Produkty z Letohradu plnia dnes svoju istiacu funkciu na Filipínách, v Singapure, Thajsku, Ománu, Spojených arabských emirátoch, Juhoafrickej republike, Brazílii, Chile, Peru, Mexiku, Spojených státoch, Rusku a v dalších desiatkach zemí vratane celej Európy.

Cieľom je  "know-how"

V rámci skupiny Siemens sme jediným výrobcom vzduchových ističov v Európe. Naším cieľom je, aby v budúcnosti bol OEZ nie len výrobcom týchto prístrojov, ale aj držiteľom vývojového know-how,“ podotýka generálny riaditeľ OEZ s.r.o. Roman Schiffer.

Vzduchové ističe sú určené pre istenie a menej časté spínanie elektrických zariadení až do 6300 A. Vďaka svojej robustnosti ľahko zvládajú vysoké výkony. Sú vybavené radou blokovacích zariadení ako k ochrane pred neoprávnenou manipuláciou, tak k ochrane pracovníkov obsluhy a údržby. Ističe majú širokú ponuku nadprúdových spúští a príslušenstva. Preto môžu byť používané v zložitých prevádzkach najmä v priemysle alebo energetike.

Podpora službami OEZ

Pred ich uvedením do prevádzky OEZ zákazníkom ponúka využitie asistenčnej služby. Vzduchové ističe Arion naviac jednoducho a profesionálne rieši náhrady starších ističov AR a ARV bez nutnosti úpravy rozvádzača.

OEZ má vo svojom portfóliu široký sortiment ďalších prístrojov pre istenie obvodov a zariadení nízkeho napätia, ktoré sa v súčasnej dobe vyrábajú v Letohrade, v Žamberku a od minulého roku aj v Králikoch. Túto produkciu tvorí modulárne prístroje, kompaktné ističe, poistkové systémy alebo rozvodnice a rozvádzačov skrine.

Pracovníci OEZ sa nemalou mierou významne podieľajú na celosvetových vývojových projektoch Siemens. V tejto súvislosti bolo tento rok v lete zahájené rozšírenie vývojovej skúšobne v celkovej výške 1,2 milióna EUR.

Fotogaléria